Maty izolacyjne mają szerokie zastosowanie

Mata z Włókna Ceramicznego 1260°C

Nowoczesne maty izolacyjne to produkty wykonane z włókna ceramicznego Vitcas. Są one dostępne w różnych wersjach do wyboru, co umożliwia dobranie wyrobu dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań danego klienta. Zobaczmy co sklep Vitcas przygotował w swojej ofercie tutaj.

Wysokiej klasy maty izolacyjne mogą być wykonane z ogniotrwałego włókna ceramicznego bądź włókna biodegradowalnego. To produkty odporne na działanie, nawet ekstremalnej temperatury, wynoszącej do 1200 stopni Celsjusza. Wszystkie maty izolacyjne są bezpieczne dla środowiska naturalnego. To produkty, które nie powodują skażenia fauny i flory, jak również w nie zagrażają zdrowiu oraz życiu osób, znajdujących się w ich pobliżu. Rekomendowane maty izolacyjne mają grubość od 13 do 25 mm. Zróżnicowane wymiary tych wyrobów pozwalają na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. To produkty o optymalnie dobranej gęstości. Nie zawierają one w swoim składzie chemicznym azbestu, który od wielu lat uważany jest za materiał budowlany o wysokiej toksyczności. Maty izolacyjne spełniają wszystkie normy Unii Europejskiej.

Maty izolacyjne ognioodporne

Mata izolacyjna z Włókna Ceramicznego 1260°C
Mata z Włókna Ceramicznego 1260°C – rolka

Wytrzymałe maty ogniotrwałe to produkty, które wyróżniają się niską przewodnością, a także wysoką wytrzymałością na rozciąganie. To wyroby sprzedawane na metry. Mają one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży petrochemicznej, ceramicznej, a także przy produkcji produktów stalowych. Polecane przez nas maty ogniotrwałe mogą być wykorzystywane jako izolacja bądź też wyłożenie pieców przemysłowych, przeznaczonych do wytwarzania artykułów z zastosowaniem, nawet ekstremalnej temperatury powietrza. Wyroby te posiadają potwierdzoną odporność mechaniczną. Nie tracą one swoich pierwotnych właściwości po wielu latach od ich nałożenia na wybraną powierzchnię. Maty ogniotrwałe są dostępne w kolorze białym. Nie wydzielają one nieprzyjemnych zapachów.

Zobacz też: Płyty izolacyjne zabezpieczą piec chlebowy

Solidnie wykonane maty ogniotrwałe to produkty, które mają szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Wyroby te świetnie sprawdzą się w przemyśle ceramicznym. Mogą one służyć do izolacji pieców, przeznaczonych do wypalania ceramiki.

Dane firmy: