Płyty izolacyjne zabezpieczą piec chlebowy

Płyty Izolacyjne Ceramiczne 1260°C

Wysokiej jakości płyty izolacyjne to zabezpieczenie przed działaniem otwartego źródła ognia. Mogą posłużyć jako materiał do wykładania pieców, kanałów kotłowych i kominowych.

Produkowane z odpowiednio dobranych materiałów płyty izolacyjne, stanowią doskonały sposób na wzmocnienie konstrukcji pieców i zabezpieczenia ich przed działaniem wysokiej temperatury powietrza. Wyroby te są przeznaczone do wykładania nimi kanałów kotłowych, jak również kominowych, a także pieców grzewczych i tych przeznaczonych do obróbki termicznej wybranych artykułów spożywczych. Główną zaletą, którą wyróżniają się oferowane przez nasz sklep internetowy płyty izolacyjnej, jest przede wszystkim ich niska przewodność cieplna i niewielka pojemność cieplna. Dzięki temu rozwiązaniu można relatywnie skrócić czas nagrzewania się konkretnego pieca, a także ułatwić jego konserwację.

Płyty izolacyjne – materiały dedykowane piecom, kominkom i przewodom kominowym

Płyty Izolacyjne Ceramiczne 1260°C
Płyty Izolacyjne Ceramiczne 1260°C

Nowoczesne płyty izolacyjne, które można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej, stanowią sprawdzone rozwiązanie dla każdej osoby pragnącej wzmocnić konstrukcję swojego pieca, a także kanału kotłowego czy kominowego. To materiał lekki, będący alternatywą izolacji dodatkowej – wymagającej zastosowania dużej ilości stali. Produkt ten wykazuje odporność na wstrząsy cieplne, gorące gazy, a także działanie substancji chemicznych. Proponowane przez nas płyty izolacyjne są bardzo łatwe do obróbki. Bez trudu można je przycinać na dowolnie wybrany kształt i rozmiar. To wyroby bardzo łatwe do transportu. Można je przewozić nawet w niewielkich samochodach osobowych. Ich nieskomplikowany montaż i demontaż wpływają na duże zainteresowanie tymi materiałami, w szczególności przez profesjonalistów.

Zobacz także: Budowa pieca kaflowego sprawnie i szybko

Odporne na wiele negatywnych czynników płyty izolacyjne to materiały popularne, z uwagi na swoje doskonałe właściwości. Są one odporne na wstrząsy cieplne, erozję powodowaną przez gorące gazy, a także działanie substancji chemicznych.

Dane firmy: