Krzesło do karmienia niemowląt to wygodna pomoc w nauce jedzenia

Krzesełko Active Sea

Wygodne i bezpieczne krzesło do karmienia niemowląt ułatwi rozszerzanie diety malca. Poznawanie nowych smaków i pierwsze próby samodzielnego jedzenia to dla dziecka ekscytująca przygoda.

Wybierając odpowiednie krzesło do karmienia niemowląt, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Na rynku dostępnych jest wiele artykułów do pielęgnacji dziecka. Obecnie zalecane jest rozszerzanie diety dziecka po ukończeniu przez nie szóstego miesiąca życia. Co istotne, niejednokrotnie sześciomiesięczne dzieci nie siedzą jeszcze samodzielnie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby krzesełko do karmienia odpowiednio wspierało i stabilizowało postawę malca. Należy zwrócić uwagę na siedzisko- nie powinno być ono zbyt miękkie, ponieważ dziecko nie może się w nim zapadać. Zbyt grube i miękkie wypełnienie krzesła negatywnie wpływa też na postawę pociechy. Wybierając odpowiednie krzesełko do karmienia, należy również zwrócić uwagę na materiał obiciowy fotelika. Zbyt śliskie obicie sprawi, że nie trzymający jeszcze samodzielnej postawy siedzącej maluch, będzie się zsuwał i przesuwał po tapicerce. Niezwykle ważne jest również podparcie dla stóp malca. Najlepiej, aby miało ono regulację. Podparcie nóg dziecka zwiększa jego stabilną, wygodną postawę. Możliwość regulacji wysokości tacki wpływa na komfort dziecka, szczególnie przy jego próbach samodzielnego spożywania posiłków.

Wygodne krzesło do karmienia niemowląt

Krzesełko do karmienia 2w1 Malmo Beige
Krzesełko do karmienia 2w1 Malmo Beige

Należy pamiętać, że krzesło do karmienia powinno być wygodne dla malca, ale jednocześnie funkcjonalne i praktyczne dla rodziców. Na co zwrócić uwagę wybierając krzesełko do karmienia? Z pewnością podstawowa jest kwestia bezpieczeństwa. Zapinane pasy to standard w każdym foteliku, warto jednak przed zakupem upewnić się, czy krzesełko do karmienia jest stabilne i dobrze trzyma się podłoża. Krzesło nie może być wywrotne, szczególni w przypadku żywiołowego, ruchliwego dziecka. Krzesła do karmienia narażone są na wielokrotne zabrudzenie i zalanie przez dziecko. Możliwość szybkiego wyczyszczenia, wytarcia lub u prania krzesła będzie znacznym ułatwieniem dla rodziców. Wraz z rozwojem dziecka doskonale sprawdzą się krzesła, które po zdjęciu tacki, będą pasowały do rodzinnego stołu. Praktyczne okażą się modele, które szybko można złożyć, a po złożeniu nie zajmują one wiele miejsca – doskonale sprawdzą się również podczas wyjazdów.

Zobacz też: Akcesoria kąpielowe dla niemowlaka niezbędne przy jego opiece

Krzesełko do karmienia to mebel, który przez długie miesiące będzie towarzyszył dziecku i rodzicom w przygodzie z rozszerzaniem diety. Spośród dostępnej na rynku, bogatej oferty modeli, warto wybrać bezpieczny i funkcjonalny egzemplarz.

Dane firmy: