Jakie zalety mają urządzenia parowe?

Urządzenia zasilane parą od wieków były wykorzystywane w przemyśle, transporcie, jak również w motoryzacji. Rewolucyjnym wynalazkiem była łódź parowa. Poruszała się ona przy pomocy śrub napędowych, zasilanych parą, pochodzącą ze spalania węgla. Do największych statków parowych zaliczał się Titanic, który wypłynął w swój tragiczny, dziewiczy rejs w 1912 roku. Przemysł stoczniowy zaczął ewoluować wraz z pojawieniem się nowoczesnych śrub napędowych. Współpracowały one z potężnymi silnikami, napędzanymi parą wodną. W obecnym czasie w dalszym ciągu wykorzystuje się urządzenia parowe. Zasada ich działania jest analogiczna do tej, która wprawiała w ruch statki parowe. Urządzenia wytwarzające duże ilości pary są przystosowane również do obróbki cieplnej artykułów spożywczych, jak również ich pasteryzowania.

Do czego wykorzystywane są urządzenia parowe?

Nowoczesne urządzenia parowe, które są dostępne w ogólnej sprzedaży, to produkty o wysokiej sprawności energetycznej, wyposażone w wiele przydatnych opcji. Sprzęt ten jest bezpieczny w użyciu, jak również tani w eksploatacji. Do stworzenia urządzeń parowych wykorzystuje się materiały odporne na działanie bardzo wysokiej temperatury powietrza, jak również ciśnienia powstającego wewnątrz wybranego modelu tego sprzętu. Dostępne na rynku produkty, zaliczane do wyżej wymienionej kategorii, są wykonane ze stali odpornej na uszkodzenia mechaniczne, a także z wytrzymałego aluminium. Mogą one posiadać także elementy z tworzyw sztucznych, zabezpieczonych przed ich pękaniem czy rozwarstwianiem się pod wpływem generowanego bardzo wysokiego ciśnienia i powstającej dużej ilości pary wodnej.

Jaką konstrukcję mają urządzenia parowe?

Wysokiej jakości urządzenia parowe to produkty o specjalnie dobranej konstrukcji, umożliwiającej swobodny przepływ pary, co ułatwia duszenie, smażenie, zapiekanie, pieczenie, gotowanie, a także podgrzewanie różnego rodzaju produktów spożywczych. Grube ścianki, wykonane ze starannie dobranych materiałów, kumulują ciepło, dzięki czemu urządzenie parowe ma wysoką sprawność energetyczną, a jednocześnie nie zużywa dużej ilości prądu, potrzebnego do przyrządzenia danej potrawy. Nieprzywierająca powierzchnia, którą posiadają urządzenia parowe, ułatwia obróbkę termiczną dowolnie wybranych artykułów spożywczych.

Dane firmy: