Deflektor do pieca

deflektor Płyta paleniskowa ACC-BD

Odpowiednio dobrany deflektor ma za zadanie rozbić i mieszać strumienie płonących gazów, jakie pojawiają się w piecach o różnej mocy i budowie. Zastosowanie do produkcji deflektora żeliwa bądź innych materiałów, gwarantuje jego niezawodność działania i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Popularny na rynku deflektor, określany jest mianem rozbijacza płomieni bądź też promiennika, to wyrób, który został bardzo dokładnie przetestowany przez klientów indywidualnych i firmowych, co stanowi potwierdzenie jego wieku zalet. Prawidłowo zainstalowany deflektor powinien znajdować się nad paleniskiem pieca bądź kotła, bez względu na moc, sprawność energetyczną czy budowę wyżej wymienionego urządzenia. Rozbijacz płomieni może posiadać wygląd soczewki o kształcie wypukło- płaskim bądź też dysku. Stosuje się także deflektory o abstrakcyjnych kształtach, które jednak nie cieszą się zbytnią popularnością wśród klientów.

Deflektor do dokładniejszego spalania materiałów opałowych

deflektor Płyta paleniskowa ACC-BD

Funkcję deflektora może pełnić także płyta paleniskowa ACC-BD. Jest to materiał budowlany, dostępny w ofercie sklepu internetowego sklep.vitcas.pl. Wyróżnia się on doskonałymi parametrami fizycznymi i chemicznymi. Przede wszystkim każda płyta paleniskowa ACC-BD ma doskonałe właściwości akumulacyjne i jest dobrym przewodnikiem cieplnym. Produkt ten jest odporny na działanie temperatury, w zakresie do 1400 stopni Celsjusza. Zastosowanie go jako zamiennika deflektora jest uzasadnione z uwagi na to, że wyrób wyróżnia się łatwością montażu, a także wysokimi zdolnościami akumulacyjnymi. To wyrób, który przyczynia się do całkowitego spalenia wszystkich materiałów opałowych. Dzięki temu można wyeliminować problem nadmiaru sadzy i zatkanych przewodów kominowych. Pozytywnie zaopiniowana przez specjalistów i domowych majsterkowiczów płyta paleniskowa ACC-BD z sklepu.vitcas.pl, jest dostępna w opcji detalicznej i hurtowej.

Warto przeczytać: Piec do pizzy ogrodowy w nowoczesnym domu

Wspomagający dokładne spalenie każdego materiału opałowego deflektor, to element, który może znajdować się w piecach opalanych drewnem. Produkt ten posiada kształt kulisto- wypukłej soczewki bądź też dysku.

Dane firmy: